Записатись на Хрещення в Свято-Димитрівському храмі:
050-414-20-25 (отець Богдан, отець Олександр)

Таїнство Хрещення, хрестини.

Хрещення є дуже важливим таїнством і моментом у духовному житті кожної людини. Окрім того, що Хрещення є вступом у члени обраного народу християнського, воно порівнюється зі смертю Христа на хресті і Його воскресінням із мертвих, тобто Хрещення – це смерть для всього гріховного і негідного і нове народження в житті, де є Бог і Його благодать. Тому й не дивно, що батьки, які збираються похрестити своїх дітей, готуються до цієї події з великою увагою, і це зацікавлення та відповідальність не можуть не тішити.

Мені як священику ставлять багато запитань стосовно Таїнства Хрещення, на кшталт: як похрестити дитину, коли можна хрестити, що потрібно для хрещення, перелік речей, необхідних для обряду хрещення, що таке «крижма», як готуватися до хрещення, де можна хреститися, у якій Церкві хреститися, чи можна хрестити дитину без згоди чи бажання батьків, хто можуть бути, а хто не можуть хрещеними батьками, скільки має бути хрещених батьків, як готуватися хрещеним батькам до хрещення, чи можна відмовитися від пропозиції стати хрещеним, як обирати ім’я, чи можна хрестити дитину подвійним іменем, чи можна хрестити під іншим іменем, як вдягатися на хрещення, чи існує різниця між хрещенням через обливання водою і через занурення, скільки часу триває хрещення, хрестять дітей кількох одночасно чи індивідуально, хто може бути присутній на хрещенні, чи може бути присутня мама на хрещенні, хто тримає дитинку на хрещенні, скільки коштує обряд хрещення, що робити, якщо один з батьків не хрещений або не православний?

На всі ці запитання, і не тільки на них, я і хочу дати відповіді у цьому розділі. Відповісти не цитатами катехізису та інших церковних книг, а простою і зрозумілою мовою, і, головне, дати відповіді, що прив’язані до сучасності і сьогодення. З виникненням нових запитань розділ буде редагуватися і поповнюватися, отже, сподіваюся, завжди буде насправді цікавим та актуальним.

1. Як похрестити дитину?

2. Коли можна хрестити?

3. В який день краще хрестити дитину, або в які дні хрестять дитину?

4. Чи можна хрестити дитину у піст?

5. Що потрібно для хрещення немовлят?

6. Перелік необхідних речей для хрещення.

7. Що таке «крижма»?

8. Як готуватися до хрещення дитини?

9. Де можна хреститися?

10. У якій Церкві хреститися?

11. Чи можна хрестити дитину без згоди чи бажання батьків?

12. Що робити, якщо один з батьків не хрещений, або не православний?

13. Хто можуть бути хрещеними батьками?

14. Хто не може бути хрещеними батьками?

15. Хто з рідних можуть стати хрещеними батьками?

16. Чи можна стати хрещеними батьками “заочно”?

17. Скільки має бути хрещених батьків?

1. Як похрестити дитину?
Для цього першого кроку необхідні бажання і домовленість зі священиком з церкви. А якщо ви ще не почали повноцінного церковного життя і ходите до церкви рідко, то слід знайти той храм, до якого у вас лежала б душа, і того священика, що викликав би у вас довіру й повагу. Далі, у самій церкві треба домовитися особисто або заочно телефоном зв'язатися з тим, хто приймає записи на хрещення.

У нашій церкві усі замовлення на хрещення приймаються священником храму, отцем Богданом або отцем Олександром за номером 050 414-20-25.

2. Коли можна хрестити, який вибрати час для хрестин?
Хрестити можна будь-коли! Не існує ніяких обмежень у часі для здійснення хрещення. Чи то день чи ніч, піст чи не піст, свято чи будні - хрестити можна завжди. Вам лише необхідно домовитися заздалегідь зі священиком про день і час хрещення. Кожна церква, або кожен священик можуть встановлювати свої графіки проведення обряду хрестин.

У нашій церкві час для хрещення зазвичай такий: у будні і в суботу – з 08:00 до 16:00; у дні проведення богослужінь (неділі і свята) – з 12:30 до 16:00.

Наша церква тепла й опалюється у холодну пору року. Тож, ви маєте можливість провести Хрещення своєї дитини в теплій церкві за комфортної температури (+22С).

3. В який день краще хрестити дитину, або в які дні хрестять дитину?
Для таїнства Хрещення не існує якогось особливо-сприятливого дня. Чи будні, чи вихідні, чи свято – всі дні добрі для хрещень! Хрещення в день іменин (день небесного покровителя в честь котрого називається дитинка), або в день народження, або на велике свято буде таким самим, як і в будень день. 

В нашому храмі хрещення відбуваються щоденно за обов’язковим попереднім записом, адже всі хрестини в нас є індивідуальними (коли обряд Хрещення проводиться лише для однієї особи, або декількох з однієї родини).

4. Чи можна хрестити дитину у піст?
Так, у піст хрестити можна. В піст не можна вінчати, бо це весілля (від слова - «веселитися», «веселощі», які серед християн в піст відміняються). На відміну від Вінчання для таїнства Хрещення ніяких обмежень в часі немає. Тож, хрестити можна завжди!

5. Що потрібно для хрещення немовлят?
Насамперед, присутність самої дитинки, а також присутність хрещених батьків. Необхідно також мати натільний хрестик на ланцюжку або мотузочці для дитинки, крижму (спеціальне біле полотно для хрещення) та ікону Ангела Охоронця (або ж іменну). Що треба для Хрещення.

Усе інше, про що вас можуть попросити, є лише додатком або даром для церкви (приміром, хлібина чи якісь продукти). Нести дари у церкву є стародавньою традицією віддяки Богові і священику.

6. Перелік необхідних речей для хрещення.
Необхідні речі, без яких не обійтися, -  це натільний хрестик та крижма. Хрестик на хрестини може бути з будь-якого матеріалу. Бажано, щоб на ньому було зображення розіп'ятого Ісуса Христа. До хрестика потрібний ланцюжок або мотузочку, щоб можна було вдягнути його на дитину. Також, бажано мати ікону Ангела Охоронця, якою благословляється похресник. Зазвичай, усі ці обрядові речі можна придбати в церковній крамничці в якій вони вже і освячені.

7. Що таке "крижма", або "крижмо"?
Крижма – це спеціальне прямокутне полотно білого кольору, яким огортається похресник. Вона символізує чистоту людської душі після хрещення. Саме тому вона біла. Для крижми підійде шмат будь-якої білої тканини, рушник або спеціально виготовлений виріб з вишитими хрестами.


У нашій церковній лавці ви маєте можливість придбати крижму, що виготовляється саме для хрещень у нашому храмі. Вона пошита з бавовняного полотна, має вишиті хрести у трьох кутах і вишитий логотип нашого храму у четвертому куті та обрамлена мереживом. Вартість – 300 грн.

8. Як готуватися до хрещення дитини?
Особливої підготовки для дитини немає. Підготовка для батьків і хрещених батьків полягає в усвідомленні того, що вони збираються зробити, а саме - серйозно і з відповідальністю поставитися до таїнства Хрещення як до духовного народження дитини. Це велика і радісна подія, що має назавжди залишитися в родинній пам’яті. 

9. Де можна хреститися?
Бажано хреститися саме в храмі, а не вдома (окрім випадків, коли дитинка тяжко хвора). В церкві, до громади якої ви належите і яку відвідуєте, у тій і хрестіть дитину. Якщо ви ще не визначилися і не маєте «своєї» церкви, знайдіть такий храм, який припав би вам до душі.

10. У якій Церкві хреститися?
Головне, якщо ви православні, то й треба хрестити дитину у Православній Церкві, незалежно до якого адміністративного осередку вона належить. Тимчасово в Україні Православна Церква розділена на три гілки: Українську Православну Церкву Київського Патріархату, Українську Православну Церкву Московського Патріархату і Українську Автокефальну Православну Церкву. Усі три Церкви є православними і мають одне коріння, тому об’єднання у єдину і помісну Церву є лише питанням часу і неминучим і всі таїнства здійснені у цих Церквах є дійсними і звершеними Духом Святим. Те, що дві з українських православних Церков не є загальновизнаними у світовому Православ’ї, не робить їх неповноцінними, адже через такий самий невизнаний статус пройшла кожна Церква, яка здобувала свою автокефалію-незалежність (наприклад, Російська Православна Церква після проголошення нею автокефалії і відокремлення від Київської Митрополії у 15 ст. була, близько, 150 років у статусі невизнаною і неканонічною допоки і не отримала визнання). Пам’ятаймо, що й Христа не всі визнавали за свого Бога і далі багато хто не визнає, та від цього Його Божество аж ніяк не принижується.

11. Чи можна хрестити дитину без згоди чи бажання батьків?
Можна. Якби бажання батьків було обов’язковим для хрещення їхніх дітей то християнство зупинилося б у своєму розвитку і зникло з самого першого століття, адже існував величезний супротив з боку прихильників поганства та багатобожжя. Священик ніколи не відмовить у хрещені дитини, якщо її будь-хто принесе до церкви. Якщо ж ситуація з хрестинами є конфліктною і батьки різної думки з приводу хрестин свого чада та повідомлять про це священику, то отець має прийняти виважене рішення, щоб не нашкодити родинним стосункам.

12. Що робити, якщо один з батьків не хрещений, або не православний?
За наявності бажання і волі треба дитину хрестити! Віросповідання рідних батьків не має ніякого впливу на охрещення дитини.

 13. Хто можуть бути хрещеними батьками?
Хрещеними батьками можуть бути повнолітні православні християни, які з відповідальністю і розумінням того, що від них вимагається, беруть на себе такі обов’язки. Адже їхні мета і завдання – виховати свого похресника у вірі і благочесті. Якщо хрещені самі нічого не тямлять у вірі, то й виховати не зможуть. Тому слід рідним батькам з відповідальністю підходити до вибору кумів.

Церква визнає духовно-повнолітніми чоловіків з 14 років, а  жінок з 13. З цього віку можна ставати хрещеними батьками і свідками на таїнстві Вінчання.

14. Хто не можуть бути хрещеними батьками, кому не можна бути кумами?
Хрещеними батьками не можуть бути:

  • – рідні батьки;
  • – неповнолітні;
  • – неправославні;
  • – одружена між собою пара, або наречені, які бажають одружитися.

За канонами Православної Церкви хрещені батьки для однієї дитини не можуть бути між собою одруженими, так само, як і майбутнє подружжя, бо кумівство – це духовне споріднення, і шлюб між кумами є «духовним кровозмішанням».

15. Хто з рідних можуть стати хрещеними батьками?
Хрещеними батьками для дитини можуть стати будь-які кровні родичі, окрім рідних батьків, тобто - дідусь, бабуся, дядько, тітка, брат або ж сестра у будь-якому ступені родичання. Але таке практикується вкрай рідко.

16. Чи можна стати хрещеними батьками “заочно”?
Ні, не можна, або дуже не бажано, адже хрещені батьки під час хрещення виконують не формальну функцію, а відповідають перед Богом за маленьку, ще несвідому, дитину. За несвідому дитину вони відрікаються від диявола, погоджуються з’єднатися з Богом-Христом і сповідають православну віру. Заочно це зробити неможливо. Вийнятком можуть бути такі обставини, які фізично не дозволили якомусь з кумів, які дуже хотіли бути хрещеними і готувалися до цього, явитися на обряд хрестин (наприклад, хвороба або скасування запланованого авіа-рейсу). Тоді, на розсуд священика, можна записати відсутнього кума або куму у свідоцтві про Хрещення з проханням, щоб вони принесли дитинку на Причастя, що і стане свідченням їхньої волі бути духовними батьками для дитинки.

17. Скільки має бути хрещених батьків?
В Стародавній Церкві для одного похресника був один хрещений батько чи одна хрещена мама. Для чоловічої статі – тато, для жіночої – мати. Це пояснюється виключно практичною стороною обряду, адже до V-го століття хрестилися, як правило, у дорослому віці і, щоб не соромитися нагого тіла, хрещені були однієї статі з похресником. Після впровадження загальноприйнятої практики хрестити дітей з самого малечку хрещених батьків стало двоє, а через декілька століть, інколи, почали брати у хрещені кілька пар кумів. Церква з цим явищем намагалася боротися, та зусилля були марними, і двоє хрещених батьків – тато і мама стали нормою. Зараз Церква не забороняє брати у хрещені й кілька пар батьків.

НАСТУПНІ ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ ЧИТАЙТЕ НА ДРУГІЙ СТОРІНЦІСТОРІНКА №2, ЗАПИТАННЯ №18-32.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі  

# Наталія 14.10.2018, 21:06
Доброго дня!
Ми хочемо похрестити дитину но муж проти хрестити там де встановлена ціна за хрещення так як по всюди у Києві.
Він може віддячити но не хрестити дитину там де роблять на цьому бізнес( це лічно його думка).
Дитині уже місяць і хочуть похрестити , так як я сама із Львівської обл а там завжди хрестять до місяця.
Підскажіть як у вас, і дайте пораду.
Надіюсь на вас і чекаю відповіді.
# Administrator 26.02.2019, 16:51
Не у всіх храмах встановлено ціни на обряди. До прикладу, в нашому храмі ціни на таїнство Хрещення немає! Кожний віддячується на свій власний розсуд - вільна пожертва. Для тих, хто у складній фінансовій ситуації і повідомляє про це священику, то ми хрестимо без ніякої віддяки.
Щодо "роблять на цьому бізнес" - церкви і священики функціонують виключно на пожертви парафіян, серед яких і пожертви за обряди – це не бізнес, а життєві потреби Церкви, які були з самого її заснування.
Всіх благ, священик Богдан.
# Христина 19.11.2018, 19:04
Чи можна хрестити дитину у ввечері дома?
# Administrator 26.02.2019, 16:56
Хрестити можна будь-де і будь-коли! Але краще це зробити в церкві. Якщо є вагома причина похрестити дитину вдома (хвора дитина, до прикладу), то можна хрестити і вдома.
Всіх благ, священик Богдан.
# Оксана 06.01.2019, 12:08
Доброго дня. Збираємось похрестити нашу другу дитину. Чи можна брати за хрещеного батька людину, яка вже є хрещеним нашої першої дитини?
# Administrator 26.02.2019, 16:41
Так, можете!
Всіх благ, священик Богдан.
# Тетяна 08.02.2019, 10:55
Чи можна христити дитину вдома?
# Administrator 26.02.2019, 16:44
Хрестити вдома не забороняється, особливо коли на це є вагома причина, до прикладу, хвора дитина. Якщо дитинка здорова, то краще зробити це важливе для кожної людини таїнство Хрещення в церкві.
Всіх благ, священик Богдан.
# Леся 26.02.2019, 21:49
Чи можна охрестити дитину два рази? Я живу в Італії і хотіла би охрестити дитину і в Італії і в Україні так як неможу зібрати всю родину в одній країні. Віра одна і та сама тобто і в україні ів італії католики. Просто хотіла би знати чи можна охрестити дитину і в Україні і в Італії. Дякую.
# Administrator 26.02.2019, 23:45
Пані Лесю, і в католиків (переважна частина Італії) і в православних (переважна частина України) можливе лише ОДНЕ хрещення! Це ми сповідуємо у Символі віри промовляючи: "Вірую... В єдине хрещення на відпущення гріхів". Хрещення – це духовне народження, яке порівнюється в даному випадку з народженням тілесним – лише один раз ми можемо народитися від матері.
Вам слід вибрати одне місце де провести хрещення своєї дитини.
Всіх благ, священик Богдан.
# Леся 27.02.2019, 01:05
До якого віку потрібно охрестити дитину? Як це може повпливати на дитину?
# Administrator 27.02.2019, 10:35
Немає ніяких вікових обмежень для прийняття Хрещення. Чим раніше Ви похрестите дитину, тим буде краще, адже хрещена дитина стає частиною Церкви Христової і Божа благодать виливатиметься на неї через молитви рідних і єднання з Богом через Св. Причастя.
Всіх благ, свящ. Богдан.
# Алеся 01.03.2019, 20:34
В мене таке запитання. Хрестили мене в 80 роках. На той час церква була переслідувана. Яке дали мені ім'я ніхто не пам'ятає. Свідоцтва про хрещення не дали. Я пішла до церкви і Батюшка російський нарік мене Марією. Але я не відчуваю що це моє ім'я. Що мені робити. Я навіть за здроров'я записку не можу подати. Допоможіть!
# Administrator 01.03.2019, 21:07
За традицією слов'янських Церков при хрещенні дають ім'я святого/святої, яке є в святцях (перелік імен святих). Святої Алесі (Олесі - українською) в святцях немає.
Якщо ви ніяк не можете дізнатися своє ім'я при хрещенні (чомусь батьки і хрещенні його не запам'ятали), то потрібно взяти інше – християнське. Як це зробити – вирішує кожний священик по-своєму, адже немає ніякого встановленого церковного правила з цього приводу. Одні священики читають молитву наречення імені, а інші при сповіді це роблять. Після цього Ви маєте використовувати церковне ім'я в усіх обрядових елементах життя. До прикладу, якщо Вас нарікли Марією, то і будете в Церкві Марією (записки, молитви, на сповіді, вінчанні), а житті світському будете далі Алесею. Якщо ж Ви категорично проти "Марії", то зверніться до священика з проханям вирішити цю проблему і попросіть назвати Вас тим ім'ям, яке до якого Вам лежить душа.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Любов 06.03.2019, 15:18
Добрий день! Мене беруть за хрещену маму, але виходить так, що критичні дні в мене закінчуються як раз в день хрестин, чи можу я хрестити дитину?
# Administrator 06.03.2019, 22:35
Відповідь на це запитання є на третій сторінці цього розділу: "Хрещення у питаннях та відповідях" – http://hram.in.ua/khreshchennia/khreshchennia-u-pytanniakh-ta-vidpovidiakh?showall=&start=2
Якщо ж коротко – так, можете!
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Руслан 19.03.2019, 10:17
Доброго дня.
Чи робиться десь якийсь запис про хрещення?
Теща колись охрестила дитину, а ми навіть не знаємо коли та яке ім'я вибрала.
# Administrator 19.03.2019, 10:29
Доброго дня, Руслане!
Так, кожна церква має метричні книги в яких записуються всі хрещення і вінчання. Раніше в них записувалися/реєструвалися ще й дні народження і смерті (зараз це робота РАКСів).
Якщо у вас є якесь питання по хрещенню, то ви можете звернутися до того храму де хрестили дитину у якому піднімуть архів і подивляться інформацію. Але, якщо ми говоримо про таїнства під час СССР, то більшість хрещень ніде не реєструвалися (за це карали).
Усіх благ, прот. Богдан Тимошенко.
# Тетяна 19.03.2019, 11:08
Доброго дня чи може в мене хрестити дитину моя кума в якої я хрестила дитину?
# Administrator 19.03.2019, 12:22
Так, може! Ніяких церковних заборон з цього приводу немає на відміну від народних забобон, до яких Церква немає ніякого відношення.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Віра 25.03.2019, 13:36
Доброго дня !!! У мого сина хороший синочок Тимофій. хрещеним батьком є рідний брат мами, а з часом брат одружився і в нього народився також синок. Маленького хлопчика також хочуть охрестити і за хрещену маму брат хоче взяти свою сестру, в якої вже хрестив її дитину. І наразі виникає питання, чи можна мамі бути хрещеною??? Ми вже запутались в цьому питанні. Знаєм думку священиків- двоє кажуть ,що можна, двоє каже що таке робити не можна. Наші старенькі мами також кажуть що не можна. Підскажіть будь ласка, як правильно зробити, щоб все було в мирі. злагоді, любові і з божою благодаттю. Дуже буду вдячна Вам за гарну пораду
# Administrator 26.03.2019, 10:27
Доброго дня, пані Віро!
Ніяких церковних заборон для так званого “перехресного” кумівства, про яке ви пишете, немає і ніколи не було. Це питання часто виникає через народні забобони, які в кожному регіоні/селі можуть бути різними.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Нік 27.03.2019, 18:21
Чи може христити дитину вагітна жінка?
# Administrator 28.03.2019, 13:18
Так! Для вагітних жінок НІЯКИХ обмежень в церкві немає.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Ганна 29.03.2019, 11:36
Слава Ісусу Христу. В мене таке запитання ,я мама кормилиця, ще не була до виводу, просять мене похрестити дитину друзі, чи можу я хрестити дитину (бути кумою)???дякую за відповідь
# Administrator 29.03.2019, 20:57
Слава навіки, Ганно! Перед хрещенням вам необхідно зробити вводини. Їх можна зробити окремо від хрещення вашої дитини.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Олег 30.03.2019, 22:25
Слава Господу нашому Іісусу Хресту сину Божому!В мене таке запитання,ми похрестили сина в Свято-Троїцькому храмі,який розташований неподалік нашого будинку і в який ми сім'єю ходили не один рік,але коли моя мати та моя старша сестра,яка працює в церковному храмі по своєму місцю проживання,довідались про це,вони підійняли галас,що ми з дружиною зробили великий гріх собі і нашому сину,тому що Свято-Троїцький храм є в розколі і всі обряди в ньому не є дійсними і там не присутній Іісус Христос Господь наш і це хрещення тепер вважається не дійсним і син наш не похрещений,тому вони рекомендовано наполягають перехрещувати сина з їхніх слів в правильній церкві,що вони порадились зі своїм батюшкою і той мовив,що дитину перехрестити можна.Старший син також постійно відвідує храм Божий і також наполягає на перехрещенні,тому що також спілкувався із кількома святими отцями і ті також сказали,що можна перехрестювати.Але у нас із дружиною якийсь камінь на душі тільки від цієї думки,ми категорично не хочемо робити перехрещення.Що Ви можете нам порадити в нашій ситуації?Дякую!
# Administrator 01.04.2019, 09:57
Слава навіки! "Вірую в одне хрещення на відпущення гріхів" - так ми сповідаємо нашу віру у Символі Віри і розуміємо хрещення, як духовне народження, яке, як і народження тілесне, може бути лише одне.

Перехрещувати – тяжкий гріх, який здійснюється лише в лоні російської Церкви. Вони завжди, чи не єдині серед всього православного світу, були у таких питаннях дикуватими.
Наскільки я зрозумів, то Свято-Троїцький храм належав до проукраїнського Київського Патріархату проти якого величезна російська пропагандистська машина боролася понад два десятиліття. Звідси й коріння цієї проблеми – перехрещування. Вони хрещення католицьке, протестантське, або просто мирянином, яке здійснене водою в ім'я Св. Трійці визнають, а ідентичне до їхнього за чином хрещення в Православній Церкві, яка не належить Москві – не визнають. Це ворожа імперська політика Росії і її Церкви, аби не втратити величезну кількість парафій на теренах України.
Усі таїнства в Київському Патріархаті були дійсними, про що ствердно заявила Вселенська Патріархія в часи надання Томосу про незалежність Православної Церкви України - правонаступниці Київського Патріархату.

Тож, не слухайтеся своїх одурманених ворожою агітацією родичів і не перехрещуйте свою дитину! Краще дбайте про її духовний розвиток, водіть до храму і св. Причастя.

Усіх благ, свящ. Богдан.
# Дарина 12.04.2019, 11:59
Доброго дня. Збираємось хрестити дитину у вас. Дитині 3 міс. Чи може мати бути присутня на хрестинах в храмі, чи потрібно робити вводини? Якщо дитина заплаче, чи може мати заспокоїти маленьку погодувавши?і тримати на руках якщо дитина кричатиме на руках у хрещених?
# Administrator 13.04.2019, 08:32
Доброго дня, Дарино!
В нашому храмі практикується чин вводин в кінці обряду хрещення. До того мама стоїть у притворі (церковний передпокій). Другі двері у храм перед мамою відкриті і вона бачить і чує весь обряд.
Вводини можна робити і до хрещення. Просто попросіть священика зробити це, коли прийдете на заплановане хрещення своєї дитинки.
Годувати дитинку слід до таїнства, щоб не переривати молитовний настрій. Зазвичай мама не тримає дитинку окрім тих випадків, коли дитинка вже дуже "завелася". Взагалі, діткам притаманно покричати і поплакати, тож не робіть з цього ніякої трагедії :-)
Усіх благ і до зустрічі! Свящ. Олександр.
# Ирина 12.04.2019, 13:38
Доброго дня!У мене з моїм чоловіком хрестила нашу дитину моя подруга,тобто ми куми.Тепер вона хоче брати за хрещеного батька своїй дитиі мого чоловіка,який їй вже є кумом.Чи можна так чи ні?
# Administrator 13.04.2019, 08:36
Доброго дня, Ірино!
Так, можна – це не суперечить ніяким церковним правилам.

На це розповсюджене запитання є стала відповідь в статті: http://hram.in.ua/khreshchennia/khreshchennia-u-pytanniakh-ta-vidpovidiakh?showall=&start=1

Усіх благ, свящ. Олександр.
# Юлія 16.04.2019, 00:57
Добрий вечір , мені потрібна допомога. Я народилася на Україні і мене христили у православній церкві але, тепер я живу у Італії. мій чоловік католицької церкви (весілля робили у Італії і були обидва панотці (православній і католик). Тепер я вагітна , мій чоловік каже що не ми маємо вирішувати замість дитини, христити православної віри коли тут усі католики і вона буде єдина православної віри. Я справді не знаю що робити, боюся що жити тут не буде вірити ні в одну ні вдругу. А моя мама не хоче навіть уявити щоб внучку христити католицької віри. Допоможіть
# Administrator 17.04.2019, 22:44
Шановна пані Юлія!

Щодо вінчання двома священиками (православним і римо-католицьким), то воно було не «спільне» для двох конфесій, а чиєсь одне в молитовній присутності священика іншої Церкви (спільних таїнств і спільного служіння таїнств між православними і католиками не може бути - нажаль, такої єдності поки в християнському світе немає). Тож, ви вінчані, або католиком, або православним.
Щодо хрещення. Безумовно, якщо є можливість похрестити дитину у православ’ї, то бажано так і зробити, але коли це спричинить розділення в родині чоловіка і жінки (про мам, тат і всіх інших ми не маємо тут дбати - це не їхня справа, вони можуть лише радити, а не визначати), то так робити не можна.
Ви самі обрали свою долю переїхавши жити з «православної» країни у «католицьку» - це був, мабуть, ваш свідомий вибір заради чоловіка і родини. Тож, тепер все робіть, щоб єдність і злагода родини з чоловіком-католиком у католицькій державі не порушувалися.
Врешті-решт, бути католиком - це, в перш за все, означає бути християнином, таким самим, як і православним, або протестантом в залежності від традицій певних народів. Нехай це вас і втішає!

З повагою, священик Богдан.
# Руслан 23.04.2019, 21:26
Добрий вечір. Чи можна мені похристити дитину і взяти в куми дві сім'ї. З одної сім'ї кум з іншої кума, і навпаки. Дякую.
# Administrator 25.04.2019, 08:03
Доброго вечора!

Дві пари брати в хрещені батьки для однієї дитини можна, але там не має бути чоловіка і жінки, які одружені між собою (в якій би послідовності ви їх би не розтавляли :-) .

Усіх благ, Священик Богдан.
# Ірина 30.04.2019, 18:26
Доброго дня! Лиш раз була присутня на хрестинах й нічого не зрозуміла з того, що промовляв священник, а там же хрещеним батькам за ним повторювати треба ще. Позвали бути хрещеною, боюсь, що знову не розберу, що тре казати. Поясніть, які слова промовляють хрещені батьки за священником?
# Administrator 03.05.2019, 08:22
Христос воскрес, Ірино!
Ось чому важливо молитися й служити зрозумілою для людей мовою – саме так і служиться в храмах автокефальної Православної Церкви України.

Хреще біть за несвідомого похресника відповідають на запитання священика про відречення від диявола словом "Відрікаюсь!", і на з'єднання з Христом – словом "З'єднуюсь!", та на запитання: "І віруєш у Нього?" хресні батьки відповідать: "Вірую у Нього, як у Царя і Бога!".
Далі один з похресників (за статтю дитини) читає з книжки Сповідання Православної віри "Символ віри":
"Вірую в Єдиного Бога ─ Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого.
І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків.
Світло від Світла, Бога Істинного від Бога Істинного, рожденного, несотворенного, Єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося.
Він для нас, людей, і для нашого спасіння зійшов з небес, і тіло прийняв від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком.
І розп'ятий був за нас при Понтії Пілаті, і страждав, і був похований.
І воскрес на третій день, як було написано.
І вознісся на небо і сидить праворуч Отця.
І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.
І в Духа Святого, господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однаковий уклін і однакова слава, що говорив через пророків.
В Єдину, Святу, Соборну і Апостольськую Церкву.
Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів.
Чекаю воскресіння мертвих
і життя майбутнього віку. Амінь".

Більше від цього хрещені батьки за чином Хрещення нічого не промовляють.

Усіх благ, священик Богдан.
# Ольга 10.05.2019, 18:24
Добрий вечір. Підскажіть будь ласка бо ми заплутались. У нас є кум ,він хресний нашому сину,і в кума народився синочок. Кум запрошує нас ( а саме мого чоловіка) стати хрещеним батьком його сину. Чи так можна? Бо нам кажуть що можна лише в тому випадку як би у кума народилась донька.бо ми й так родичі по нашому сину,кумівство.Дуже дякую.
# Administrator 13.05.2019, 22:56
Так, можна – це не суперечить ніяким церковним правилам.

На це розповсюджене запитання є стала відповідь в статті: http://hram.in.ua/khreshchennia/khreshchennia-u-pytanniakh-ta-vidpovidiakh?showall=&start=1

Усіх благ, свящ. Олександр.
# Руслана 10.05.2019, 19:24
Доброго дня! В якій церкві хрестити дитину. УПЦ МК чи УПЦ КП? Бо говорять що УПЦ КП охрестити дитину то почнуться в малечі недуги і все тому подібно. Допоможіть. Дуже чекаю відповіді.
# Administrator 13.05.2019, 23:06
Христос воскрес, Руслане!
Про недійсність, або якісь проблеми з хрещенями в УПЦ КП говорили і продовжують вигадувати всіляки байки ті люди, які підтримують московську Церкву в Україні – МП.
Усі таїнства в Київському Патріархаті були дійсними, що засвідчив сам Вселенський Патріарх 11 жовтня 2018р.
Зараз в Україні вже немає КП, а створена об'єднана Помісна Українська Православна Церква (Православна Церква України), яка отримала Томос про свою незалежність (автокефалію) і повне визнання Вселенського православ'я.
Якщо ви патріот своєї Держави, то хрестіть і ходіть до Церкви, яка їй належить, а не в Церкву, яка належить нашому споконвічному ворогу. Та в якій би ви православній церкві не похрестили вашу дитину – воно буде дісним і однаковим.
Усіх благ, священик Богдан.
# Марина 13.05.2019, 09:36
Доброго дня, чи можуть хрестити дитину рідна тітка і двоюрідний брат?
# Administrator 13.05.2019, 22:53
Так, тітці і двоюрідному брату немає ніякої перешкоди стати хрещеними батьками.
Усіх благ, священик Олександр.
# Аліна 17.05.2019, 10:50
Добрий день, чи можна хрестити дитину, якщо їй лише 1-2 тижня? Дякую за відповідь.
# Administrator 18.05.2019, 00:33
Хрестити можна з першої секунди життя.
# Галина 18.05.2019, 14:09
Чи можна двом братам хрестити одну дитину?
# Administrator 20.05.2019, 21:15
Можна, хоча в народі так рідко роблять.
# Галина 20.05.2019, 20:24
Христос Воскрес! Скажіть будь ласка, чи існують якісь заборони щодо хрещення, якщо батьки дитини не брали шлюбу? Дякую.
# Administrator 20.05.2019, 21:14
Воістину воскрес!
Ніяких заборон в такому випадку не існує! Хрещення дитини не залежить від віросповідання, сіменого стану або духовного стану своїх батьків.
Усіх благ, прот. Богдан.
# Аня 30.05.2019, 19:47
Доброго дня!
В мене до вас таке питання,ми похрестили дитинку 2 місяці назад ,хрестила одна пара ,але хотіла ще хресити наша племінниця але небуло змоги !
Чи можна вписати зараз її в свідотство про хрещення її як хрещену мати?
# Administrator 31.05.2019, 18:16
Доброго дня!
Ні, так не можна. Хрещеними стають ті, які приймають дитину з купелі хрещення і під час таїнства за несвідому дитину відрікаються від диявола, з'єднуються з Христом та сповідають православну віру. Саме тому необхідна присутність хрещених батьків на таїнстві Хрещення.
Усіх благ, свящ. Олександр.
# Natalia 31.05.2019, 00:07
Чи можна хрестити один в одного?
# Administrator 31.05.2019, 18:18
Можна! Про це написано в цьому розділі запитань і відповідей, та неодноразово надано відповідь в коментах.
# юлія 07.06.2019, 11:30
Хотіла запитати у мене дитина хрещена у Українській церкві,а мій майбутній чоловік хоче щоб я перехрестила дитину у Православній, хоча дитина не від нього і стосунки на зриві розходження, що мені робити?
# Administrator 08.06.2019, 14:05
Слава Ісусу Христу!
Не завсім зрозуміло, пані Юлія, про які Церкви ви говорите. Але якщо дитинка охрещена в одній з православних Церков, яких в Україні є декілька, то вона дійсно охрещенна. Перехрещувати ні у якому випадку НЕ можна і це буде гріхом!
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Світлана 28.06.2019, 21:34
Доброго вечора . Скажіть будь-ласка чи можна хрестити дитину одній хресній двічі.?? Тобто я була хресною у хлопчика а тепер в нього родилася сестричка чи можу я бути хресною і сестричці ?
# Administrator 28.06.2019, 21:42
Так, можна!
Священник Олександр.
# Віталік 01.07.2019, 12:26
Доброго дня. Мене попросили бути хрещеним батьком для хлопчика. Батьки кажуть, що мені не бажано йти в куми, оскільки я ще не хрестив дівчинку. Чи правда це, чи прості забобони?
# Administrator 01.07.2019, 18:19
Доброго дня, Віталію!
Це чистої води забобон з якими бореться Церква і викорінює!
Усіх благ, священик Олександр.
# Крістіна 01.07.2019, 17:14
Доброго дня! у мене таке питання: Якщо хрестили дитину і було два хрещені батька і одна хресна мати..а мене записали також як хресну матір у свідоцтво,хоча мене й не було на Таїнстві хрещення.
Чи може священник виписати мене або переробити свідоцтво? за згодою матері дитини звісно ж..
# Administrator 01.07.2019, 18:17
Доброго дня, Христино!
Священник може перевиписати свідоцтво. Та, якщо Ви не були присутніми на таїнстві Хрещенні дитини і не брали на себе обов'язок хрещеної матері, то незважаючи де б Вас не записали – ви не є хрещеною мамою для тієї дитини. Тож, не переживайте, що Вас хтось туди з якоїсь причини вписав – Бог є Дух, а не бюрократ!
З повагою, священик Богдан.
# Марія 13.07.2019, 10:09
Доброго дня!
Прочитала в інтернеті, тільки на одному сайті писало що не варто робити гучної вечірки з нагоди Хрещення. Чи правда це?
І чи варто малюку бути присутнім під час того як буде гучно звучати музика.
# Administrator 15.07.2019, 09:47
Доброго дня, Маріє!
Мабуть Ви це прочитали на світському сайті. Цікаво, як гучна музика може вплинути на духовно народженого малюка, яким і є таїнство Хрещення?.. Дух втрачається гріхом, а не децибелами.
Можете святкувати Хрещення на свій розсуд, але в межах моральної пристойності - це я Вам і можу порадити.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Лада 15.07.2019, 18:43
Скажіть будь ласка чи можна хрестити дочку таким самим іменем як хрещена мама дитини
# Administrator 21.07.2019, 00:17
Так, Ладо, можна – немає ніяких проблем і перешкод!

Священик Олександр.
# Лада 16.07.2019, 09:18
Доброго дня. В мене таке питання. Мене звати Лада але мене недавно Батюшка в церкві похрестив як Анастасію, і так було звати мою бабу. І мені дуже подобається це імя яб хотіла так назвати і щоб похрестили мою доньку чи можна так? Бо я читала в інтернеті різні статі що одних пише що нібито неможна як померлих було звати в інших на впаки ще пишуть що доля повтореться і одні люди кажуть що неможна а Прислужник церкві казав що можна я незнаю як правильно допоможіть будь-ласка!!! Дякую!
# Administrator 21.07.2019, 00:20
Доброго дня!
Ми називаємо своїх дітей не в честь когось зі своїх родичів, а в честь святих. Це і є поясненням вашого запитання (тобто, можна).
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Аліна 19.07.2019, 17:39
Доброго дня!Скажіть будьласка чи правда що червона нитка на руці може вберегти немовля від злого ока?
# Administrator 21.07.2019, 00:16
Червона нитка – це з кабали, і ніякого відношення до християнства немає! Це – ЗАБОБОНИ, через які лукавий відволікає людей від духовної складової віри.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Вiра 18.08.2019, 20:00
Доброго дня. Чи може у дитини бути один хрещений одного з ним полу? Не можу знайти матiр для своiх хлопцiв.
# Administrator 18.08.2019, 22:56
Доброго дня, Віро!
Беззаперечно, так! Один хрещений/хрещена за статтю дитини - це древня і правильна християнська традиція.
Усіх благ!
Свящ. Богдан.
# Анна 19.08.2019, 01:36
Доброї ночі! Скажіть будь ласка чи можу я бути хресною, якщо мій чоловік помер 3 місяці тому? Дякую!
# Administrator 19.08.2019, 18:36
Співчуваємо Вам, Анно :sad:
Так, ви можете бути хрещеною незважаючи ні на ці, ні на інші сумні обставини.
Свящ. Богдан.
# ольга 21.08.2019, 10:35
Ми православні. Хочемо назвати дитину Божена. Маємо хрестити в лікарні бо дитинці відразу після народження треба робити операцію. Чи є таке імя. Як правильно вчинити?Як потім нести дитину до причастя чи є таке імя?
# Administrator 21.08.2019, 10:40
Доброго дня, Ольго!
Відповідь на це запитання є в цій статті запитань і відповідей за номером 23:

23. Як обирати ім’я для дитини?

За церковною традицією ім’я має бути православне, тобто таке, що є у святцях (переліку святих) Православної Церкви. У такому випадку новоохрещений хреститься ім’ям уже чинного святого, який стає його небесним покровителем. Раніше вибір імені був за священиком, який керувався єдиним правилом – у який день дитина народилася, ім’ям святого, який вшановується того дня, вона і називається. Сьогодні це правило демократизувалося, і право вибору імені залишається за рідними батьками.

Інколи батьки називають своїх дітей не православними іменами. У такому випадку слід обрати інше, православне, ім’я, яким будуть хрестити. Для цього краще слугуватися таким правилом: брати ім’я того святого, пам’ять якого припадає на день народження дитини (можна відхилятися від дати народження плюс-мінус 2-3 дні, бо не щодня дні є дні пам’яті святих). Якщо вам складно самостійно це визначити, порадьтеся зі священиком.
# Віра 24.08.2019, 21:12
Доброго вечора . Потрібна ваша допомога , ніколи не була на хрестинах , йду до двоюрідною сестри , на пару з рідною сестрою будемо хресними . питання , чи обов`язково мати дві крижмиии?
# Administrator 25.08.2019, 07:07
Все просто, Віро: одна дитина - одна крижма!
Усіх благ, свящ. Олександр.
# Оксана 25.08.2019, 10:20
Доброго дня. Чи може одружена жінка хрестити другу дитину, якщо її чоловік хрестив першу дитину в одних батьків?
# Administrator 25.08.2019, 16:09
Доброго дня, Оксано!
Одружена пара не може бути хрещеними батьками для однієї дитини (одночасно). Для різних дітей можуть.
Взагалі, заборона подружжю бути хрещеними батьками для однієї дитини має сумнівне походження, та це вже давно стало традицією, яку не порушують.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Тетяна 30.08.2019, 13:57
Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, чи можливе хрещення дорослої людини у Свято-Димитрівському храмі? Що для цього потрібно?
# Administrator 31.08.2019, 20:39
Доброго дня, Тетяно!
Безперечно, що так – у нас вже похрещено багато дорослих.
По-перше, потрібні віра і бажання самої людини, яка хоче похреститися – це найголовніше! Хрещених батьків для дорослого вже можна не брати, але, якщо є досвідчені християни, які хочуть дорослому допомагати на духовному шляху, то можна і взяти.
Також, потрібний натільний хрестик і крижма.
Похресник має знати і усвідомлювати сутність віри у яку хреститься, яка викладена в "Символі віри" який і читається під час хрещення. Священик завжди докладно розкаже і відповість на запитання при записі на таїнство (запис необхідний).
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Валюша 09.09.2019, 18:32
Чому мамі дитини неможна заходити в церкву під час хрещення??
# Administrator 10.09.2019, 10:32
Доброго дня, Валентино!
В цій статті про це вже написано:

32. Чи може бути присутньою мама на хрещенні?

Заборона мамі бути присутньою на хрещенні базується на старозавітному правилі необхідності природного очищення жінки після народження дитини. Воно, зазвичай, триває до 40 днів. Після цього вже можна здійснити над мамою чин введення її у храм. Якщо мама прийде з дитинкою у храм до хрещення і попросить священика ввести її, і він це зробить, після цього вона сміливо може бути присутньою на хрещенні своєї дитини.

Сьогодні існує практика робити чин вводин після обряду хрещення або наприкінці його. У такому випадку мама знаходиться поза межами центрального храму, але може стояти у притворі (невелика вхідна частина церкви) і при відчинених дверях усе бачити і чути, що, власне, і практикується у нашому храмі.

Усіх благ, свящ. Олександр.
# Любов 17.09.2019, 12:20
Доброго дня. В мене таке запитання- чи можна щоб мого сина хрестила знайома як є католичкою?Дитину хрещу в християнській церкві.
# Administrator 18.09.2019, 13:27
Доброго дня, Любов!
Мета і завдання хрещених батьків – виховувати дитину у православній вірі. Якщо ж хрещені будуть не православні, то як вони це можуть зробити?
Тому й вимагається, щоб хрещені були православними. Щоправда, бувають різні випадки, коли нема з кого вибирати (інша країна), або ж уже комусь пообіцяли та не знали, що не можна, до прикладу. В таких випадках допустимо взяти одного з хрещених, які є греко, або римо-католиками, але протилежної статі від похресника. Адже, головний (восприємник) на хрещенні для хлопчика є тато, а для дівчики – мама.
Рекомендуємо це питання безпосередньо задати тому священику, який буде хрестити вашу дитину.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# миша семкив 17.09.2019, 17:29
Добрий день чи можу я бути хресним не вивчивши до хрещення Вірую ?
# Administrator 18.09.2019, 13:28
Доброго дня, Михайле!
Так, можете! Ви його прочитаєте :-)
Усіх благ, свящ. Олександр.
# Катя 19.09.2019, 10:55
Слава Ісусу Христу!
Скажіть будь ласка, мій чоловік є кумом своєї рідної сестри, тепер в них родилася друга дитина і вони хочуть брати мене за куму. Чи можна нам що він є хресним старшій дитині, а я буду хрещеною молодшій?
# Administrator 09.02.2020, 18:29
Слава навіки!
Так, Катерино, ніяких перешкод цьому немає!
Свящ. Олександр.
# #Анастасія 22.09.2019, 17:46
Слава Ісусу Христу! Хотіла запитати чи можна переносити хрестини дитини на наступний день, але ми вже записались в церкві.Читала що це погана прикмета Чи це просто забобони?
# Administrator 22.09.2019, 19:13
Слава навіки!
Це мабуть найпримітивніший забобон, який довелося почути:)
# Марія 23.09.2019, 04:57
Слава Богу.!Хотіла запитати чи можна брати 2 куми і 1 Кума.
# Administrator 24.09.2019, 23:14
Можна, Маріє!
# Вікторія 24.09.2019, 23:05
Доброго вечора!
Чи обов'язково сповідатись хресним батькам перед хрещенням дитини?
# Administrator 24.09.2019, 23:13
Доброго вечора, Вікторіє!
Немає такого обов'язку. Але, по-перше, сповідь – це завжди корисно, а по-друге, це на розсуд того священика і храму де ви хреститимете.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Анжеліка 07.10.2019, 20:11
Доброго дня!
Скажіть будь ласка чи можна мені в 25 років похреститись? Маю дитину, вона хрещена, але поряд введення в храм не робили. Як буде проходит в такому випадку хрещення?
# Administrator 11.10.2019, 13:58
Доброго дня!
Так, прийняти Хрещення можна в будь-якому віці. До того, як ви станете християнкою ніякі християнські й церковні обряди над вами проводитися не можуть, адже ви ще поза Церквою. Тому і вводини після народження дитини, яка народилися, коли ви ще були неохрещені, вам не потрібні. Ваше хрещення проходитиме без ніякої залежності від народження вашої дитини і її хрещення.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Анастасія 08.10.2019, 12:48
Хто має вибрати хресну маму жінка чи чоловік?
# Administrator 11.10.2019, 13:52
Будь-хто!
# Анатолій 13.10.2019, 01:08
Слава Ісусу Христу!
Вітаю! Маю питання з приводу хрестин. Друзі запросили хрестити дівчинку, з датою вже визачилися, проте хрещена при обряді бути присутньою з певних причин не зможе. Чи може хрестити дівчинку лише сам хрещений, адже за традицією хрещений має бути одної статі з дитиною, яку хрестить? Заздалегідь дякую за відповідь!
# Administrator 13.10.2019, 12:31
Слава навіки!
При хрещенні дівчинки головною (восприємницею) є хрещена мама. Ії присутність є обов'язковою. Інша справа, якщо вже прийшли на хрещення, а з хрещеною, щось несподівано сталося і виникла дуже поважна причина, тоді це на розсуд священика, який хреститиме дитину.
Якщо вже достеменно відомо, що жінка, якій запропонували бути хрещеною, не буде на хрещені, то краще знайти іншу, або перенести хрестини ради неї.
Усіх благ, свящ. Олександр.
# Яна 14.10.2019, 04:19
Добрий ранок. Підкажіть будь ласка чи може бути непарна кількість хресних батьків та чи може жінка бути хресною під час критичних днів?Буду вдячна за відповідь.
# Administrator 27.11.2019, 23:45
Доброго дня, Яно!
Непарна кількість бітьків дозволяється. Головне, щоб хоч однин з них був/була за статтю дитини.
Щодо критичних днів – так, можна. Про це доклані ше описано в пункті цієї статті:
33. Що робити, якщо у хрещеної мами настали дні природнього жіночого очищення?
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Ігор 03.11.2019, 21:27
Доброго дня!Чи можна щоб хрещений батько був католиком,якщо ми ходимо в УПЦ МП???
# Administrator 27.11.2019, 23:47
Доброго дня, Ігоре!
Завдання хрещених батьків – виховати дитину в православній вірі. Якщо він католик, то як він це зробить. Тому хрещені батькі мають бути православними.
Усіх благ, свящ. Олександр.
# Оксана 11.11.2019, 01:52
Доброго дня!У мене таке питання.Чи обов‘язково дівчині хрестити першого хлопчика, а хлопцеві першу дівчинку?Дякую)
# Administrator 27.11.2019, 23:49
Доброго дня, Оксано!
На це запитання можна отрмати відповідь хіба що у якоїсь бабки:).. Це забобон!
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Цар Тетяна Петровна 23.11.2019, 00:39
Чи можна хрестити дитину якщо сам не хрешчений?
# Administrator 27.11.2019, 23:53
Доброго дня, Тетяно!
Ні, нехрещена людина не може стати хрещеним батьком, або хрещеною мамою, як і приймати участь в будь-яких інших таїнствах Церкви.
Щоб стати хрещеною необхідно спершу Вам самій похреститися. Так нерідко буває.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Роман 05.12.2019, 23:11
Доброго дня. Цікавить таке питання. Хлопчику 3 роки. Він мій племінник. Чи можемо ми його хрестити? Якщо так - як відбуватиметься хрещення і чи не налякає це хлопчика?
Дякую
# Administrator 27.12.2019, 22:52
Доброго дня, Романе!
3 роки – це вже той вік, коли батьки можуть вже щось поснити дитині і певною мірою підготувати. У такому віці діти вже рідко лякаються під час таїнства, але всі діти різні.
Чи можете ви бути для племінника хрещеним батьком – так.
Усіх благ, свящ. Олександр.
# Ксюша 17.12.2019, 16:09
Доброго дня!
Хочу похрестити донечку,але сама я не хрещена,чи можна тоді мені заходити до церкви після хрещення доньки?
І чи можна,щоб нас похрестили разом?
# Administrator 27.12.2019, 22:46
Доброго дня, Оксано!
До того, як вас не похрестять, то ніяких таїнств, або обрядів над вами в церкві не робитимуться. Отже, обряд вводин для вас не буде.
Похрестити разом вас можна. Вводини після такого спільного з донечкою хрещення вже будуть не актуальними, адже ви будете "померлими для всього гріховного, і новонародженими в новому духовному житті".
Тож, у будь-якому випадку вводини вам робити не потрібно.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Ліда 28.12.2019, 22:27
Слава Ісусу Христу,дитинку охрестили а маму через 40 днів священник мав завести в храм,але вони переїхали.Чи може це зробити інший священник,дякую
# Administrator 06.02.2020, 09:56
Слава навіки!
Так, будь-який інший священик може зробити чин введення окремо від Хрещення.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Ирина 02.01.2020, 21:41
Добрий день! Підскажіть будь-ласка чи може бути один хрищений батько і дві хрищених мами?
# Administrator 09.02.2020, 18:33
Доброго дня, Ірино!
Так, може так бути, хоча Церква і не вітає велику кількість хрещених для однієї дитини через відповідальність перших над своїми похресниками. Зараз заведено в Церкві брати одну пару хрещених, а раніше була лише одна особа за статтю дитини.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Marina Trachuk 18.01.2020, 13:42
Доброго дня) підкажіть як правильно охрестити двійню. Одну пару хрещених батьків для обох дітей? Чи по парі на кожну дитину?
# Administrator 09.02.2020, 18:48
Доброго дня, Марино!
Для кожної дитинки необхідні хрещені – щонайменше по одній особі за статтю дитини. Або ж по парі для кожної дитини. На Ваш розсуд і бажання – головне, щоб були свідомі християни.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Зоряна 01.02.2020, 23:24
Слава Ісусу Христу! Маю таке от питання. Чи може вітчим чи мачуха бути хресним/хресною? Заздалегідь дякую
# Administrator 09.02.2020, 18:08
Слава навіки!
Якщо Ви про вітчима/мачуху до похресника - якщо батько законно одружений з мачухою, або мама з вітчимом, то не можна, адже батьки дитини не можуть бути хрещеними для своєї дитини.
Якщо ж Ви мали на увазі взяти у хрещені свої дитини свою мачуху/вітчима (не кровну бабусю/дідуся) - то ніяких перешкод цьому немає.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Надія 08.02.2020, 12:42
Слава Ісусу Христу я зараз хочу охрестити дитину і узяти у куми три пари кумів а мама каже що три пари не можна треба дві чотири ітак далі скажіть можна три пари кумів брати?
# Administrator 09.02.2020, 19:03
Слава навіки, Надіє!
Церква не вітає багато хрещених батьків для однієї дитини, адже бути хрещеним/хрещеною – це велика відповідальність перед Богом за виховання свого похресника. В древності в хрещені брали лише одну особу за статтю дитини. І це було за повсемісним правилом. Потім дозволили брати одну пару. Зараз допускається і дві пари, але вже не всіма священиками. Про три і більше пар краще взагалі не думати. Пам'ятайте, що головне у хрещених не кількість, а якість у бажанні і вмінні виховувати свого похресника у християнському дусі.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Людмила 09.02.2020, 22:12
Слава Ісусу Христу! Маю таке питання:я хрестила у своєї рідної сестри першу дитину, а чи можна щоб мій чоловік хрестив другу дитину моєї сестри?
# Administrator 09.02.2020, 23:25
Слава навіки, Людмило!
На схожі запитання вже давали відповідь – так, може.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Марина 19.02.2020, 14:27
Доброго дня! Хочемо похрестити дитину 29 лютого або 1 березня(Прощена неділя). Багато хто збиває, що не бажано в такі дні.
# Administrator 21.02.2020, 12:10
Доброго дня, Марино!
Для таїнства Хрещення ВСІ дні добрі і ніяких обмежень тут не може бути.
Усіх благ, свящ. Олександр.
# Марія 20.02.2020, 14:42
Добрий день.У мене виникла така ситуація,моя подруга була вагітна,і вона втратила дитину.І вона тепер не спить їй сниться та дитина ,їй сказали щоб вона охрестила дитину ,бо дитинка ходить між небом і землею.І вона мені сказала щоб я була кумою,щоб ця дитинка відійшла на небо.Хочу Вас спитати як я маю в цій :-* ситуації правельно поступити .Дякую
# Administrator 21.02.2020, 12:16
Доброго дня, Марія!
Раджу Вам спонукати подругу звернутися до доброго священика, або психолога, щоб потім не було пізно і не звертатися до психіатра. Все що вона Вас попросила – це повна нісенітниця, яка спричинена душевною та емоційною травмою від того, що вона просто не може сприйняти те, що з нею сталося. Такого зробити, про що їй "сказали" якісь нерозумні люди, просто неможливо.
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Марина 25.02.2020, 13:05
Доброго дня. В мене таке запитання. Чи можна хрестити дитину в піст перед Великоднем?
# Administrator 25.02.2020, 13:32
Доброго дня, Марино!
На це питання є чітка відповідь в цій статті - так, можна хрестити у Великий піст, як і у всі інші пости. Ніяких обмежень в часі для таїнства Хрещення бути не може!
Усіх благ, свящ. Богдан.
# Оля 27.02.2020, 10:52
Доброго дня таке питання дитину похристили 25 січня але виводини неробили чи можна мені їх провести спустя місяць?
# Administrator 27.02.2020, 11:18
Так, можете. Для цього вам потрібно домовитися зі священоком і прийти до церкви разом з дитиною.
Усіх благ, свящ. Богдан
# Вероніка 01.03.2020, 19:33
Чи можна хрестити дитину людині в якої хрестила я?
Кажуть що так я відхрещуюсь від свого похресника
# Administrator 02.03.2020, 20:33
Так, можна! Кажуть словами забобоних бабок ;-)
# Анна 02.03.2020, 17:55
Доброго вечора! Чи можна хлопцю та дівчині (які планують одружуватись у майбутньому ) бути хрещеними батьками одній дитині, але у різних парах???
# Administrator 02.03.2020, 20:32
Доброго вечора, Анно!
Чоловік і жінка одружені один з одним, або як у Вашому випадку – майбутнє подружжя не можуть бути хрещеними батьками для однієї дитини. Тут ми відштовхуємося від дитини, а не від кількості пар хрещених.
Усіх благ, свящ. Олександр.
# Вікторія 16.07.2020, 00:10
Доброго дня! Мене звати Вікторія але отець який мене хрестив сказав що такого імені немає в церкві й охрестив мене Валерією. Я б хотіла знатичи впливає якось це тоді коли я молюсь в храмі й коли подають за моє здоров'я. Моїм батькам сказали що погано мати два імені.
# ксения 14.03.2021, 11:56
в мене така ситуація = в моїй тітки родилася дитинка її хочуть хрестити вже я місяць пройшов а причому всьому я маю бути їй кумою але ж я не повнолітня . Це норма чи ні
# Administrator 15.03.2021, 12:08
Доброго дня, Ксеніє!
Церковне повноліття: жіноча стать – 13 років, чоловіча – 14 років.