Центральною і найголовнішою спорудою етнографічного комплексу "Українське село" є храм святого великомученика Димитрія Солунського Православної Церкви України. 

 

 

 

Збудовано цей дерев'яний храм як зруз зі смерекових циліндричних колод у вигляді восьмикутної ротонди, що навіює відчуття спорідненості з давніми староруськими круглими кам’яницями.

Завдяки такій багатокутній, майже округлій, формі невелика ззовні споруда усередині являє собою просторий повноцінний храм, здатний вмістити у собі понад стоп'ятидесяти дорослих парафіян.

   

 

Прикрасою храму служить кленовий іконостас, виконаний у стилі українського бароко XVII-XVIII ст.

 

Автором і виконавцем різьбленої частини іконостасу є київський майстер-різьбар Федір Воропай. Українські барокові ікони написані іконописцями львівської майстерні «Триптих» у стилі Києво-Печерської лаврської школи XVII ст. Це троє обдарованих іконописців – Володимир Олещук, Любов Чорна та Уляна Горбачевська.

 

Різбар Ф.Воропай та іконописець В.Олещук

 

По дві сторони церкви розміщені кіоти: Покрови Божої Матері «Бузівської» та фундаторський, на яких зображені багато святих угодників та заступників.

Кіот Покрови Пресвятої Богородиці "Бузівська"

Кіот фундаторський (покровителів іундаторів храму – родини В.Бондаренка)

 

Закликають людей на Службу Божу церковні дзвони із надбрамної дзвіниці.

Дев’ять дзвонів відлитих на Нововолинському ливарному заводі є витвором однієї з найдавніших та найкращих українських дзвоноливарних шкіл.  

 

 

Храм – не музейний експонат, а справжня чинна церква Української Православної Церкви Київського Патріархату, у якій правиться найголовніша Служба Божа – Божественна Літургія – та відбуваються усі православні Таїнства.

Св. Причастя

 

Трійця

 

Церковна громада парафії св. вмч. Димитрія Солунського ще молода, але вже на цей час вона налічує близько тисячі парафіян, людей, що живуть церковним життям і відвідують богослужіння. За кілька років його існування через цей храм до єдиної Церкви Христової приєдналися понад 3000 дітей та дорослих, що прийняли св. Хрещення в ім’я Св. Трійці.

Понад 300 молодих та й не зовсім молодих пар прийняли таїнство Шлюбу (Вінчання) та поєдналися у законний і Богом благословенний союз. Завдяки такому жвавому розвитку молодої громади кожне богослужіння закінчується причастям десяти-двадцяти малих діточок – юних християн та парафіян церкви св. Димитрія.

Настоятель храму разом з парафіяльною Радою поставили собі за мету відтворити дух справжньої української соборноправної церковної громади, у якій священик не вищий за мирян, а лише старший серед рівних, де з повагою і розумінням ставляться до кожної людини, яка відвідує храм і входить до громади. Саме така соборноправність упродовж багатьох століть вирізняла Українську Церкву серед інших церковних спільнот. Соборноправність була майже знищена опісля втрати нашої незалежності, під час панування на теренах України Церкви та церковної ієрархії сусідньої, ворожої до всього українського, імперської держави. Та, незважаючи ні на які перешкоди, український дух соборноправності відродився в Україні, зокрема, в громаді церкви св. Димитрія Солунського. На цьому наголосив і Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет на храмовому святі 2008 року Божого, зауваживши, що саме в нашій церковній парафії він відчув ту особливу теплу та родинну атмосферу, що завжди була притаманна стародавній українській церковній громаді.

Патріарше освячення храму. 6 жовтня 2007 р.Б.

 

Відкритий храм ієрейським (священичим) освяченням 12 травня 2007 року Божого, а восени цього ж року, 6 жовтня, урочисте архієрейське освячення здійснив сам Патріарх Філарет у співслужінні великої кількості священиків Києва та Києво-Святошинського благочиння.

Богослужіння в храмі св. вмч. Димитрія Солунського відбуваються щонеділі і на великі церковні свята. Сповідь для тих, хто бажає очиститися від своїх гріхів та змінити своє життя на краще, розпочинається о 9:15, перед початком Служби Божої. Сама Служба Божа (Божественна Літургія), на якій відбувається Таїнство св. Причастя, розпочинається о 10:00 і триває приблизно півтори години. (Слідкуйте за свіжим розкладом Богослужінь у правій колонці сторінки сайту).

Інші духовні потреби парафіян – святі Таїнства: Хрещення і Миропомазання, Вінчання, Соборування; та церковні треби: молебні, заупокійні панахиди, освячення автомобілів, будинків, інших приміщень та різних речей відбуваються за попередньою домовленістю з настоятелем храму отцем Богданом за тел: 050 414-20-25.