У храмі Святого Великомученика Димитрія Солунського Української Православної Церкви Київського Патріархату найчастішим священнодійством є Таїнство святого Хрещення. Всього за кілька років тут прийняли Хрещення понад 2500 діточок та дорослих. Відгомін цих хрестин можна побачити на кожній Божественній Літургії, коли багато діточок приводиться до святого Причастя.

 

Храмовий комплекс. Посередині Свято-Димитрівський храм, у якому проходять хрещення. Храм опалюється взимку і кондиціонується влітку, тому в ньому завжди комфортні 20-22 гардусів тепла.

 

Така велика кількість хрещень характерна не для усіх столичних храмів, а тут, здавалося б, за Києвом, серед лісу – і стільки хрещень. Чому так? Відповідь проста: будь-яка людина, що завітає до нашого храму, відчує на собі благодатну дію духовно-теплого намоленого храму, та ту любов, з якою наша громада приймає до себе кожну нову людину. Свято-Димитрівський храм наче створений для проведення хрестин: округла форма, натуральне дерево, розкішне українське вбрання різьбленого барокового іконостаса, а також духовна теплота зробили його рідним храмом для багатьох і багатьох людей, що переступили його поріг.

 

Місце проведення таїнства Хрещення - центр храму.

Місце проведення Таїнства Хрещення – центр храму.

 

Настоятель храму разом із громадою роблять усе можливе, щоби кожна віруюча людина, а особливо та, яка прийшла до нашої церкви вперше, у Свято-Димитрівському храмі відчула на собі благодатний Божий спокій і мир, що змінюють кожного на краще і пробуджують бажання ставати доброю людиною. Індивідуальний підхід і шанобливе ставлення до кожної людини є одними з найголовніших засад нашої громади. Скільки людей відвернулися від Церкви лише через те, що їх зацькували докорами за дрібниці, які для Бога не важливі, коли вони вперше переступили поріг храму. Для Бога важливо, що людина до Нього прийшла і навернулася, а не те, яка у неї спідниця або довжина штанів та чи нафарбовані уста і чи непокрита голова! У нас не сварять церковно-неосвічених людей за незнання ними церковних правил. Для нас не важливо, у якому вигляді людина вперше переступила поріг Божого Дому, – бо головне, що людина до прийшла до церкви і, перше, що вона має відчути, це Божу присутність, а не вислуховувати нескінченну кількість зауважень й докорів. Відчувши себе в храмі Божому як удома, людина захоче прийти ще і ще, от тоді вже й підкажемо, і навчимо усього, що має знати вірянин.

 

Підготовка до таїнства Хрещення - читання заборонних молитов.

Підготовка до Таїнства Хрещення – читання заборонних молитов.

 

Кожне Хрещення, яке відбувається у нашому храмі, є індивідуальним, тобто, це Ваше особисте родинне свято, на якому відбувається приєднання до Церкви Христової тільки Вашої дитинки. А якщо охочих похреститися в один день багато, то хрещення розписуються на різний час так, щоб на одному обряді була лише одна дитинка. Винятки можуть бути лише тоді, коли відбуваються родинні хрещення, коли хочуть похрестити кількох своїх дітей одночасно.

 

Сповідання Символа віри хрещеним батьком за свого похресника.

Сповідання Символу віри хрещеним батьком за свого похресника.

 

Чому Хрещення у храмі св. Димитрія є виключно індивідуальними? Тому, що Хрещення – це велике свято для охрещуваного і його родини, яке відбувається лише один раз за життя. Практика показала, що під час масового хрещення дітки здебільшого заважають одне одному, і від плачу однієї дитини починають плакати й інші. Тоді вже не чути ані слів молитов, ані настанов священика. Та, коли Ваша родина сама, то тут уже ніхто нікому не заважає: Ваша дитинка тихо поводиться – слава Богу; кричить, підспівуючи священику, також – непогано, адже це Ваше рідне дитя.

 

Хрещення дитини.

Хрещення дитини.

 

Таїнство Миропомазання. Здійснюється невід'ємно від Хрещення.

Таїнство Миропомазання. Здійснюється невід'ємно від Хрещення.

 

Обряд вводин для матері, зазвичай, здійснюється в кінці Хрещення.

Обряд вводин для матері, зазвичай, здійснюється в кінці Хрещення.

 

Обряд воцерковлення дитини.

Обряд воцерковлення дитини.

 

Хрестити дозволяється у будь-який день протягом цілого року. Тут обмежень, які існують, наприклад, для Таїнства Вінчання, не має. Чи то піст, чи не піст, будень чи вихідний – хрестити можна завжди. Хрещення у дні відправи Божественної Літургії (неділі і свята) можливе після закінчення служби, тобто з 12:30, в усі інші дні – у будь-який зручний для Вас час.

Храм опалюється взимку і кондиціонується влітку, тому в ньому завжди комфортні 20-22 градусів тепла.


Що потрібно для здійснення обряду Хрещення? Нічого особливого. Мають бути дитинка, хрещені батьки, які самі вже хрещені і православні; треба мати натільний хрестик (з будь-якого матеріалу) на ланцюжку або мотузочці, білу крижму – спеціальне полотно для Хрещення та ікону Ангела Охоронця. Всі обрядові речі можна принести свої, або ж придбати у нашій церковній лавці. Крижма, яку ми пропонуємо, виготовляється громадою для хрещень саме у нашому храмі, бо, окрім вишитих хрестів на білому бавовняному полотні з мереживом, містить вишитий логотип храму св. Димитрія Солунського, що залишиться згадкою Вам і Вашій дитинці на все життя (зображення крижми). Також, є великий вибір ікон та хрестиків (зображення ікон Ангела Охоронця). Все це можна придбати в самий день хрещення перед початком обряду, еоли священик буде реєструвати Ваш обряд.

 

Спеціальна пропозиція - ВІДЕОЗАПИС Таїнства Хрещення:

Ми пропонуємо Вам унікальну можливість отримати відеозапис вашого Хрещення з трьох стаціонарних відеокамер високої (HD) якості за доступною ціною - всього 300 грн. Для замовлення відео повідомляйте настоятеля отця Богдана перед самим початком Хрещення, при реєстрації обряду, і приносьте з собою USB накопичувач (флешку) ємністю від 4ГБ. Ви отримаєте відеоматеріал одразу після Хрещення.

Відеозапис таїнства Хрещення з трьох стаціонарних камер високої якості:

 

Проте, фото - та відеозйомка з власною технікою дозволяється без жодних обмежень. Якщо ж ви бажаєте замовити персональну професійну фото - або відеозйомку, ми можемо Вам запропонувати послуги нашого талановитого фотографа Андрія Мелька (тел. 067 656-24-12). Переглянути зразки його роботи можна тут: сайт "Файне кіно".

 

Стосовно оплати, пожертви за обряд – це ще одна особливість нашого храму. Фіксована ціна відсутня, і кожна родина сама визначає ту пожертву, яку вона хоче внести за обряд Хрещення. Це дає змогу менш заможним людям завжди хрестити своїх дітей, незалежно від фінансового стану родини, а багатшим - виявити свою подяку і жертовність перед Богом.
 
Записатися на індивідуальне Хрещення у храмі св. Димитрія можна двома способами: або зустрітися з отцем Богданом, настоятелем храму, або ж зателефонувати йому на його особистий номер 050 414-20-25.
 
Ви також маєте гарну можливість відразу відсвяткувати Хрещення в етнографічному комплексі "Українське село", у якому й знаходиться храм святого Димитрія. Великий вибір відпочинкових місць, від мангальних комплексів на 6 осіб і до трапезної на 120 осіб, від власноручного приготування страв на вогні до ресторанного обслуговування в колибі, дасть вам можливість задовольнити ваші індивідуальні вимоги і побажання. Про це докладніше читайте на сайті комплексу www.etno-selo.com.ua

 

 

Важливо прочитати ще про Таїнство Хрещення:

"Як похреститись"

"Хрещення у запитаннях і відповідях"

Перелік імен святих: ЧОЛОВІЧІ ІМЕНА   ЖІНОЧІ ІМЕНА

 

Крижма для Хрещення.

Крижма. Бавовна, мереживо, вишивка: хрести і логотип храму. Спеціально пошита для хрещень у нашому храмі. Вартість – 250 грн.

 

Ікони Ангелів Охоронців в церковній лавці.

 

 

Мірна (ростова) ікона. Виготовляється на липовій дошці майстром-різьблярем Свято-Димитрівської громади. Вартість – 1800 грн. Термін виконання – до 3-х днів.

 

Таїнство Хрещення в Свято-Димитрівському храмі: 

 

Також читайте про Таїнство Вінчання.