Храм і громада святого великомученика Димитрія Солунського, що в етнографічному комплексі «Українське село» (с. Бузова, Києво-Святошинський р-н.) з Божого благословення отримали велику святиню – частичку мощей свого покровителя і великого мученика Церкви Христової – святого Димитрія Солунського. Такий великий і безцінний дар в день пам’яті свого святого заступника приніс громаді митрофорний протоієрей Валерій Семанцо, благочинний Святошинського р-ну м. Києва – давній співбрат і духовний наставник настоятеля громади св. вмч. Димитрія отця Богдана Тимошенка і фундатора храму Володимира Бондаренка.

Частичка мощей запломбована у вощині у спеціальну капсулу – мощовик і вмонтована у храмову ікону святого Димитрія, яка завжди перебуватиме для поклоніння вірян на тетраподі посередині храму.

Покровительство і заступництво великомученика Димитрія Солунського  діє у Церкві уже понад 17 століть. Святий Димитрій радо допомагає усім християнам, що засвідчують свою віру у Христа своїм власним життям: дотримуванням заповідей Божих, перебуванням у єднанні з Богом через причастя Його Тіла і Крові, у творенні добрих справ щодо ближніх, Церкви і свого народу. Він також допомагає людям, що лише стали на початок свого духовно шляху і підкріплює їхню віру. Безліч чудес, у вигляді зцілень від найтяжчих хвороб і допомоги у проханнях, здійснив святий Димитрій над тими, хто піклуючись про свою душу, вдавалися з молитвою і вірою до його небесного заступництва. Уся Церква Христова переповнена фактами і свідченнями такого великого покровительства. І воно й не дивно, що великомученик Димитрій має таку велику силу в допомозі християнам, адже він усім своїм життям засвідчив істинну віру в Бога і кров свою пролив за Нього. Саме за цю відданість і жертовність Господь наш Ісус Христос допомагає усім християнам, що вдаються за духовною допомогою до св. Димитрія і шанують та надихаються його великим життям і мученицькою смертю.

Громада храму радо вітатиме усіх християн, що приходитимуть до храму св. вмч. Димитрія Солунського на поклоніння мощам святого з-за ради спасіння своєї безсмертної душі.

Ікона святого великомученика Димитрія Солунського з його святими мощами розміщена посередині храму на тетраподі для вільного поклоніння.

Храм відчинено щосуботи і щонеділі та у великі церковні і державні свята з 9:30 до 16:00.

Нехай Господь наш Ісус Христос за молитвами свого вірного послідовника і нашого небесного заступника – великомученика Димитрія Солунського допомагає нам жити достойним християнським життям!

Молитва святому великомученику Димитрію Солунському

Святий і славний великомучениче Христовий Димитріє, швидкий у помочі й теплий заступниче, з вірою приходимо до тебе! Ти, що стоїш із відвагою перед Небесним Царем, випроси в Нього прощення гріхам нашим і щоб звільнитися нам від мору, землетрусу, потопу, вогню, меча й вічної муки. Моли благість Його, щоб ущедрити місто це, громаду і храм цей й усяку країну християнську. Випроси у Царя Царюючих на ворогів перемогу й подолання православним християнам, всій державі православній мир, спокій, твердість у вірі й наближення до благочесті; нам же, шанувальникам чесної пам'яти твоєї, випроси благодатне зміцнення на справи добрі, щоб благоутробному Владиці нашому Христу Богові тут послужити, і сподобитися молитвами твоїми наслідувати Царство Небесне для вічного прославляння Його з Отцем і Святим Духом. Амінь.

Тропар святому

Великого придбала тебе, в бідах оборонця, вселенна, страстотерпче, що перемагаєш народи, бо як подолав Лієву ти гординю і на подвиг сміливий надихнув Нестора, так, святий Димитріє, молися Христу Богові дарувати нам велику милість.