І підняв мене дух, і привів мене до східних воріт дому Господнього, які повернені на схід. І ось, біля входу у ворота двадцять п’ять чоловік; і між ними я бачив Іазанію, сина Азурового, і Фалтію, сина Ванеєвого, князів народу. 2І Він сказав мені: сину людський! ось люди, у яких на думці беззаконня і які дають злу пораду у місті цьому, 3говорячи: “ще не близько; будемо будувати доми; воно* казан, а ми м’ясо”. 4Тому проречи на них пророцтво, пророкуй, сину людський. 5І зійшов на мене Дух Господній і сказав мені: скажи, так говорить Господь: що говорите ви, доме Ізраїлів, і що на думку вам приходить, це Я знаю. 6Багато вбитих ваших ви поклали у цьому місті і вулиці його наповнили трупами. 7Тому так говорить Господь Бог: убиті ваші, яких ви поклали серед нього, є м’ясо, а воно – казан; але вас Я виведу з нього. 8Ви боїтеся меча, і Я наведу на вас меч, – говорить Господь Бог. 9І виведу вас з нього, і віддам вас у руки чужих, і вчиню над вами суд. 10Від меча впадете; на межах Ізраїлевих будуть судити вас, і пізнаєте, що Я Господь. 11Воно не буде для вас казаном, і ви не будете м’ясом у ньому; на межах Ізраїлевих буду судити вас. 12І пізнаєте, що Я Господь; бо за заповідями Моїми ви не ходили й уставів Моїх не виконували, а жили за уставами народів, які оточують вас. 13І було, коли я пророкував, Фалтія, син Ванеїв, помер. І упав я на лице, і заволав гучним голосом, і сказав: о, Господи Боже! невже Ти хочеш до кінця знищити залишок Ізраїлю?
14І було до мене слово Господнє: 15сину людський! твоїм братам, твоїм братам, твоїм єдинокровним і всьому дому Ізраїлевому, усім їм говорять ті, що живуть у Єрусалимі: “живіть далеко від Господа; нам у володіння віддана ця земля”. 16На це скажи: так говорить Господь Бог: хоч Я і віддалив їх до народів і хоч розсіяв їх по землях, але Я буду для них якимось святилищем у тих землях, куди пішли вони. 17Потім скажи: так говорить Господь Бог: Я зберу вас із народів, і поверну вас із земель, в яких ви розсіяні; і дам вам землю Ізраїлеву. 18І прийдуть туди, і викинуть з неї всі мерзоти її і всі гидоти її. 19І дам їм серце єдине, і дух новий вкладу в них, і візьму з плоті їх серце кам’яне, і дам їм серце плотське, 20щоб вони ходили за заповідями Моїми, і дотримувалися уставів Моїх, і виконували їх; і будуть Моїм народом, а Я буду їхнім Богом. 21А чиє серце захопиться мерзотами їх і гидотами їх, поведінку тих оберну на їхню голову, – говорить Господь Бог. 22Тоді херувими підняли крила свої, і колеса поряд з ними; і слава Бога Ізраїлевого вгорі над ними. 23І піднялася слава Господа із середовища міста і зупинилася над горою, яка на схід від міста.
24І дух підняв мене і переніс мене у Халдею, до переселенців, у видінні, Духом Божим. І відійшло від мене видіння, яке я бачив. 25І я переказав переселенцям усі слова Господа, які Він відкрив мені.