Слухайте, діти, настановлення батька, і пильнуйте, щоб навчитися розуму, 2тому що я дав вам добре вчення. Не залишайте заповіді моєї. 3Бо і я був син у батька мого, і єдиний у матері моєї, яка ніжно любила мене, 4і він учив мене і говорив мені: нехай утримає серце твоє слова мої; зберігай заповіді мої, і живи. 5Здобувай мудрість, здобувай розум; не забувай цього і не відхиляйся від слів вуст моїх. 6Не залишай її, і вона буде охороняти тебе; люби її, і вона буде оберігати тебе. 7Головне – мудрість: здобувай мудрість, і всім майном твоїм здобувай розум. 8Високо цінуй її, і вона піднесе тебе; вона прославить тебе, якщо ти приліпишся до неї; 9покладе на голову твою прекрасний вінок, доставить тобі чудовий вінець.
10Слухай, сину мій, і прийми слова мої, – і примножаться тобі літа життя. 11Я вказую тобі путь мудрости, веду тебе стежками прямими. 12Коли підеш, не буде утрудненим хід твій, і коли побіжиш, не спіткнешся. 13Міцно тримайся наставляння, не залишай, зберігай його, тому що воно – життя твоє. 14Не вступай на стежку нечестивих і не ходи шляхом злих; 15залиш його, не ходи ним, ухилися від нього і пройди мимо; 16тому що вони не заснуть, якщо не зроблять зла; пропадає сон у них, якщо вони не доведуть кого до падіння; 17бо вони їдять хліб беззаконня і п’ють вино крадіння. 18Путь праведних – як світило променисте, яке більше і більше світлішає до повного дня. 19Путь же беззаконних – як темрява; вони не знають, об що спіткнуться.
20Сину мій! до слів моїх дослухайся, і до промов моїх прихили вухо твоє; 21нехай не відходять вони від очей твоїх; зберігай їх усередині серця твого: 22тому що вони життя для того, хто знайшов їх, і здоров’я для всього тіла його. 23Більше за все бережене зберігай серце твоє, тому що з нього джерела життя. 24Відкинь від себе облудність уст, і лукавство язика віддали від себе. 25Очі твої нехай прямо дивляться, і вії твої нехай будуть спрямовані прямо перед тобою. 26Обміркуй стежку для ноги твоєї, і всі путі твої нехай будуть твердими. 27Не ухиляйся ні праворуч, ні ліворуч; віддали ногу твою від зла, 28[тому що шляхи праві спостерігає Господь, а ліві – зіпсовані. 29Він же прямими зробить путі твої, і ходу твою у мирі влаштує.]