І зібралися всі ізраїльтяни до Давида в Хеврон і сказали: ось, ми кость твоя і плоть твоя; 2і вчора, і третього дня, коли ще Саул був царем, ти виводив і вводив Ізраїля, і Господь Бог твій сказав тобі: “ти будеш пасти народ Мій, Ізраїля, і ти будеш вождем народу Мого, Ізраїля”. 3І прийшли усі старійшини Ізраїлеві до царя в Хеврон, і уклав з ними Давид завіт у Хевроні перед лицем Господнім; і вони помазали Давида на царя над Ізраїлем, за словом Господнім, через Самуїла.
4І пішов Давид і весь Ізраїль до Єрусалима, тобто до Ієвуса. А там були ієвусеї, жителі тієї землі. 5І сказали жителі Ієвуса Давиду: не ввійдеш сюди. Але Давид узяв фортецю Сион; це місто Давидове. 6І сказав Давид: хто раніше за усіх вразить ієвусеїв, той буде главою і воєначальником. І зійшов раніше за всіх Іоав, син Саруї, і став главою. 7Давид жив у тій фортеці, тому і називали її містом Давидовим. 8І він оббудував місто навкруги, починаючи від Милло, всю околицю, а Іоав відновив інші частини міста. 9І процвітав Давид, і піднімався більше і більше, і Господь Саваоф був з ним.
10Ось головні із сильних у Давида, які спільно подвизалися з ним у царстві його, разом з усім Ізраїлем, щоб поставити його царем, за словом Господнім, над Ізраїлем, 11і ось число хоробрих, які були у Давида: Ієсваал, син Ахамані, головний з тридцяти. Він підняв спис свій на триста чоловік і вразив їх за один раз. 12Після нього Єлеазар, син Додо ахохиянина, з трьох хоробрих: 13він був з Давидом у Фасдамимі, куди филистимляни зібралися на війну. Там частина поля була засіяна ячменем, і народ побіг від филистимлян; 14але вони стали серед поля, зберегли його й уразили филистимлян. І дарував Господь спасіння велике! 15Троє цих головних з тридцяти вождів зійшли на скелю до Давида, у печеру Одоллам, коли стан филистимлян був розташований у долині рефаїмів. 16Давид тоді був в укріпленому місці, а охоронне військо филистимлян було тоді у Вифлеємі. 17І дуже захотілося пити Давиду, і він сказав: хто напоїть мене водою з колодязя вифлеємського, що біля воріт? 18Тоді ці троє пробилися крізь стан филистимський і почерпнули води з колодязя вифлеємського, що біля воріт, і взяли, і принесли Давиду. Але Давид не захотів пити її і вилив її у славу Господа, 19і сказав: збережи мене Господь, щоб я зробив це! Чи стану я пити кров мужів цих, які покладали душі свої! Бо з небезпекою для власного життя вони принесли воду. І не захотів пити її. Ось що зробили троє цих хоробрих.
20І Авесса, брат Іоава, був головним із трьох: він убив списом своїм триста чоловік, і був у славі у тих трьох. 21Із трьох він був найзнатнішим і був начальником; але з тими трьома не рівнявся.
22Ванея, син Іодая, мужа хороброго, великий за ділами, з Кавцеїла: він вразив двох Ариїлів моавитських; він же зійшов і убив лева у рові, в сніжний час; 23він же убив єгиптянина, людину на зріст у п’ять ліктів: у руці єгиптянина був спис, як навій у ткачів, а він підійшов до нього з палкою і, вирвавши спис з руки єгиптянина, убив його його ж списом: 24ось що зробив Ванея, син Іодая. І він був у славі у тих трьох хоробрих; 25він був знатнішим тридцяти, але з трьома не рівнявся, і Давид поставив його найближчим виконавцем своїх наказів.
26А головні з воїнів: Асаїл, брат Іоава; Елханан, син Додо, з Вифлеєма; 27Шамма гародитянин; Херец пелонитянин; 28Іра, син Ікеша, фекоїтянин; Евиезер анафофянин; 29Сивхай хушатянин; Ілай ахохиянин; 30Магарай нетофафянин; Хелед, син Ваани, нетофафянин; 31Іттай, син Рибая, з Гиви Веніамінової; Ванея пирафонянин; 32Хурай з Наголе-Гааша; Авиел з Арави; 33Азмавеф бахарумиянин; Елияхба шаалбонянин. 34Сини Гашема гизонитянина: Іонафан, син Шаге, гараритянин; 35Ахиам, син Сахара, гараритянин; Елифал, син Ури; 36Хефер з Махери; Ахия пелонитянин; 37Хецрой кармилитянин; Наарай, син Езбая; 38Іоїль, брат Нафана; Мивхар, син Гагрія; 39Целек аммонитянин; Нахарай берофянин, зброєносець Іоава, сина Саруї; 40Іра іфриянин; Гареб іфриянин; 41Урія хеттеянин; Завад, син Ахлая; 42Адина, син Шизи, рувимлянин, глава рувимлян, і в нього було тридцять; 43Ханан, син Маахи; Іосафат мифниянин; 44Уззія аштерофянин; Шама та Іеїел, сини Хофама ароерянина; 45Ієдиаел, син Шимрія, та Іоха, брат його, фициянин; 46Елиел з Махавима, та Ієривай і Іошавія, сини Елнаама, й Іфма моавитянин; 47Елиел, Овед та Іасиел з Мецоваї.