Святині храму

Храм св. Димитрія Солунського має велику і унікальну святиню - кіот “Христос - Виноградна лоза”.

Він створений і встановлений громадою в лівій частині храму над панахидним столом. Центральною іконою кіоту є ікона “Христос - Виноградна лоза” - древня українська ікона, яка містить в собі багато істин, які стосуються спасіння людини. Кіот вирізьблений з клену в українському барокальному стилі київським майстром Федором Воропаєм. По краях центральної ікони, серед різьби, розташовані 10 круглих ікон-мініатюр з сюжетами Страстей Христових. Увінчує кіот ікона Розп’яття Христового. Всі ікони написані в стилі українського бароко львівським іконописцем Володимиром Олещуком. Ідея і композиція кіоту є унікальними та не мають аналогів у інших храмах.

Храм і громада святого великомученика Димитрія Солунського, що в етнографічному комплексі «Українське село» (с. Бузова, Києво-Святошинський р-н.) з Божого благословення отримали велику святиню – частичку мощей свого покровителя і великого мученика Церкви Христової – святого Димитрія Солунського. Такий великий і безцінний дар в день пам’яті свого святого заступника приніс громаді митрофорний протоієрей Валерій Семанцо, благочинний Святошинського р-ну м. Києва – давній співбрат і духовний наставник настоятеля громади св. вмч. Димитрія отця Богдана Тимошенка і фундатора храму Володимира Бондаренка.

Частичка мощей запломбована у вощині у спеціальну капсулу – мощовик і вмонтована у храмову ікону святого Димитрія, яка завжди перебуватиме для поклоніння вірян на тетраподі посередині храму.

Зібрано громадою для Української Армії:
2 111 156 грн.

 

Розклад роботи:
Храм відчинено у суботу, неділю та святкові дні з 9:15 до 16:30
Розклад служб:    
Сповідь в дні служіння Літургії о 9:15

  

Неділя 30 квітня

Літургія о 10:00

3-тя неділя після Пасхи, свв. жінок-мироносиць.

 

Неділя 7 травня

Літургія о 10:00

4-та неділя після Пасхи, про розслабленого.

© Парафія св. вмч. Димитрія Солунського, УПЦ-КП (2009-2017)