Минулої неділі гостем Переяслава був Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України ФІЛАРЕТ. Він прибув з пастирським візитом, провів богослужіння у пристосованому під церкву приміщенні, оглянув Михайлівську церкву та дзвіницю Вознесенського собору, який у недалекому майбутньому має бути переданий УАПЦ, чому обіцяв посприяти і допомогти, адже на сьогодні всі три церковні споруди міста належать Українській Православній Церкві Московського Патріархату. Патріарх зустрівся також з громадськістю міста, відповів на численні запитання.
Ми наводимо фрагменти інтерв’ю з Патріархом Філаретом, яке взяв кореспондент телестудії “Альта” Олександр Молоткін.
– Ваша Святосте, з Вашої проповіді можна зробити висновок, що Церква не збирається залишатися осторонь політичної боротьби?
– Церква у політику не втручається, але й не може бути осторонь питання – бути чи не бути Україні державою. Тому ми підтримуємо партії, які відстоюють незалежність України і її народу.
– Недавно Президентом була підписана міжконфесійна угода. Вона виконується?
– Це був Меморандум про незастосування сили у міжконфесійних відносинах. Але щоб він став реальністю, потрібна одна православна Церква.
– Ваше ставлення як Патріарха до євангелістських та інших Церков, які діють на території нашої держави і фінансуються з-за кордону?
– Однозначно – негативне. Вони чужі для нашого народу, це Церкви, які пов’язані з окультизмом, східними релігіями. Ми боремося з тоталітарними сектами, такими як „Біле братство”, секта Муна і їм подібними, бо вони наносять шкоду людям, згубно впливають на їх психіку, руйнують нашу традиційну духовність.
 
Газета „Папірус”, 12 лютого 1998 року