25 листопада 2010 р. рано-вранці делегація УПЦ Київського Патріархату на чолі з митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм відбула літаком до міста Ньюкастела для того щоб звершити Божественну Літургію в храмі святого Василія Великого. На летовищі Владику зустріли очільники православної громади. Місто Ньюкастел знаходиться на узбережжі Тихого океану (як власне всі міста Австралії) й відоме світові як промисловий центр. Вантажні кораблі один за одним відправляють до країн Азії вугілля, відвантаження якого справляє дивне враження: великі гори вугілля і поряд з цим – дивна чистота та зелень і ані сліду сміття чи бруду).

0 10. 00 митрополита зустрічали численні парафіяни. Церква в Ньюкастелі збудована православними українцями у 60-х роках минулого століття і сьогодні є унікальною в тому, що її для своїх богослужінь винаймає громада православних македонців, тому цього разу Владику Димитрія прийшли зустрічати македонці на чолі з своїм настоятелем священиком Момі.

Біля входу до храму митрополита за українським звичаєм зустріли голова парафіяльної управи Володимир Симановський та заступник голови Ярослава Ніколушка, яка тримала в руках спечений власними руками хліб. У храмі Владику Димитрія вітальним словом зустрів настоятель парафії прот. Святослав Красій. У соборному богослужінні взяли участь парафіяни з Сіднею та представники сіднейського козацького куреня ім. Данила Галицького. Архієрейську літургію, як і в Брізбені, своїм співом супроводжували подружжя Петра та Неоніли Деряжних.

У своїй проповіді Владика-Митрополит закликав усіх триматися православної батьківської віри та боротися за єдину Помісну Українську Православну Церкву. Як приклад ієрарх навів нескорений македонський народ, який ще з кінця 60-х років змагається за автокефалію своєї Православної Церкви і є єдиним у своїх стремліннях – їх парафіяльне духовенство та єпископат не знають жодного розділення.

Після закінчення Літургії Владика Димитрій вручив благословенні Патріарші грамоти подружжю Симановських, подружжю Деряжних та іншим очільникам громади.

Урочистості продовжилися у церковній залі, де гостей з України вітали парафіяни Греко-Католицької церкви м. Ньюкастел, на чолі зі своїм настоятелем, представники від православних громад Сіднею, представники українського вільного козацтва. Перед присутніми виступив митрополит Димитрій. Українці радо оплесками зустрічали кожне переконливе слово Владики, ділилися своїми проблемами життя в Австралії, просили вклонитися українській землі, за яку вони, як і всі роки, твердо стоятимуть і не дозволять переписати її славну історію.

Увечері церковна делегація повернулася з Ньюкастела до Брізбена.

 

Photos from New Castel