Для тих, хто бажає наблизитися до небесного Отця, піст і молитва допомагають досягти цієї мети. Ось чотири духовні користі, які приносить піст.

1. Піст веде до глибоких особистих відносин із Богом.
Через піст і молитву можна зрозуміти Його волю для нашого життя і підкоритися їй.
Завдяки посту, наш дух і наша душа відчувають радість. Це — рішення миттєво померти для своєї плоті заради досягнення більших цілей, які важливі Всемогутньому Богу.
Ісус сказав: «Але настане час, коли в них візьмуть жениха, й тоді вони поститимуть за тих днів» (Марка 2:20).
Знайте, що жертовні елементи посту завжди відтворюють блага, що стосуються вічності — це ті блага, яких хочемо досягти у своєму ходінні перед Богом.2. Жертвуємо своїм комфортом заради духовної проникливості
Культура третього тисячоліття ослабила завзяття до тих речей, які важливі в очах Бога. Однак молитва і піст (із його «викликом» для нашого тіла) підсилюють духовну проникливість.
Ми вчимося відмовлятися від таких речей, як соцмережі, телебачення, їжа і навіть негативний настрій.
А вчимося підпорядкуванню Богові, служінню віруючим у церкви і своїм ближнім.
Завдяки посту ми отримуємо мудрість і Боже керівництво. За допомогою поста і серйозної молитви стаємо здатними розрізняти волю Бога.
«І не вподібнюйтеся до цього світу, але перемінюйтесь обновленням вашого розуму, щоб ви переконувалися, що то є воля Божа, що добре, що вгодне, що досконале» (Римлян 12: 2).

3. Піст відкриває наші серця для духовного оновлення
Коли ми постимо і молимося, то цим запалюємо в нас вогонь Святого Духа. Під час посту ми стаємо «агентами надії» та заступниками для страждаючих і нещасних. Завдяки посту наша душа оновлюється, ми отримуємо нові духовні сили.
«Та ви приймете силу Святого Духа, що на вас зійде, і будете моїми свідками в Єрусалимі, у всій Юдеї та Самарії й аж до краю землі»(Діяння 1: 8).
Джерело сили є в молитві і пості. Ми стаємо здатнішими виконувати найбільше доручення з усіх — купувати душі для врожаю вічності (Матея 28).

4. Молитва і піст руйнують твердині зла
Коли учні Ісуса не змогли вигнати злого духа з юнака, Ісус сказав їм: «Цей рід нічим не можна вигнати, тільки молитвою та постом» (Марка 9:29). Молитва і піст — дуже важливі для духовної перемоги.
За допомогою глибокої молитви ми можемо долати духовну опозицію, руйнувати твердині зла. Коли повстають труднощі, послідовники Христа можуть використовувати силу Святого Духа через піст і молитву.
Наші висохлі серця освіжаються, немов дощем і оживають, коли ми постимо і молимося. Ми краще споряджені для боротьби з раптовими спокусами, бо «на зв’язку» з Богом, Його ангелами, і в нас діє сила Святого Духа.
«Ось піст, який я люблю: кайдани несправедливости розбити, пута кормиги розв’язати, пригноблених на волю відпустити, кожне ярмо зламати» (Ісаї 58: 6).

Піст і жертовна молитва ніколи не бувають марними. Вони завжди приносять користь нам і нашим ближнім.
Дозвольте Богу робити добро вам через піст і молитву. Як написано в Псалмі 34: 9, «Спробуйте й подивіться, який добрий Господь Блаженний, хто до нього прибігає.»

Джерело